מאמרים
 וכתבות
 טיפות

מנשא לתינוק - נשיאה בריאה

ידוע כי נשיאת תינוקות הייתה חלק מאורח החיים בזמנן של תרבויות עתיקות, ולבטח תפתחה מהתבוננות וחיקוי של האדם את הטבע שסבב אותו.

בקרב בעלי החיים נשיאת הגורים על גוף האם הכרחית בעולם שבו תנועה פירושה הישרדות.
אצל בני האדם נשיאת תינוקות בימי קדם נבעה גם היא מאורח חיים המחייב תנועה רבה, במעבר ממקום חניה שבטי זה לאחר וברמת הפעילות היומיומית שהתבססה כולה על עבודות פיזיות בהן נדרשת ניידות, למשל בזמן איסוף מזון והכנתו.

אם בעבר הצורך בניידות היה מרכזי, הרי שבעידן בו אנו חיים, ישנם פתרונות ניידות מגוונים המיועדים לתינוקות ופעוטות, והצורך להתנהל בחיי היומיום עם תינוק שונה מבעבר, אך עדיין, נשיאת תינוקות הינה חלק בלתי נפרד מהורות בת ימינו, מתוך הבנת הצרכים הראשוניים של הרך הנולד, הפעוט המתפתח וההורים.

 

כיום ידוע שלנשיאת תינוקות במנשא חשיבות בריאותית בביסוס תנוחות התפתחות תקינות אצל תינוקות רכים.
לתנוחת נשיאה מערסלת, במינשא לתינוק, עבור תינוקות רכים תפקיד משמעותי בחודשי חייו הראשונים של התינוק שהינם שלב מעבר דרמטי מהחיים בתוך הרחם לתנאים הסובבים את הרך הנולד מרגע לידתו.

 

מנשא לתינוק מאפשר מעבר זורם וקל יותר עבור התינוק באמצעות שחזור התנוחה התוך רחמית (ערסול), תחושת תנועה מתמדת כפי שהכיר בזמן ההריון, האזנה לצלילים וקולות המוכרים לו - פעימות לב וקול אנושי מוכר, חום גוף - תינוקות מאבדים חום גוף במהירות, הם אינם מסוגלים עדיין לשמור על חום גופם, נשיאת התינוק במינשא לתינוק פותרת את הבעיה בכך שהתינוק נישא על גוף הנמצא בטמפרטורה האידיאלית עבור האדם, ולכן מוטב כי נשיאת תינוקות במינשא תתבצע כך שהתינוק קרוב כמה שיותר לגוף הנושא באופן ששכבות לבוש וכיסוי יעטפו את התינוק והנושא לאחר שהתינוק כבר נמצא במנשא על הגוף.

בזמן הנשיאה נוצר מגע מתמיד בין גוף התינוק לנושא וכך מקבל התינוק תחושה ברורה של גבולות גופו, תוך בניית תחושת ביטחון והיכרות עם תחושת מגע בכל חלקי הגוף של התינוק הקטן.

בזמן שימוש במנשא לתינוק, הקרבה שנוצרת בין התינוק הקטן לאלה שדואגים לו ואוהבים אותו, הינה בסיס לקשר הראשוני שילך ויצמח ככל שתחושות ההכרות והביטחון תתפושנה מקום משמעותי.

 

השימוש במנשא לתינוק עשוי לתפוס תפקיד מרכזי בביסוס הנקה איכותית, וידוע שנוכחותו של התינוק על גופה של אמו תורמת לתהליך ייצור ושחרור החלב.

הסביבה המוכרת, הבטוחה, החמה והאוהבת, בזמן נשיאת תינוקות תורמת בהקלה על תופעות של גזים, מתח וחוסר שקט.

 

בחברת לופי גרופ מאמינים שההתחלה חשובה לבניית עתיד מוצלח ולכן אנו משקיעים ביצירת כלים לחוויית הורות שמחה קלה וזורמת.
מנשא לתינוק נכון מאפשר חיבור טבעי, בריא ושמח בין תינוקות והוריהם.
אנו כאן למענכם, על מנת לספק לכם מנשאים באיכות הטובה ביותר לשימוש בטוח, נוח ומהנה יחד עם הדרכה מקצועית לנשיאה בריאה ויעילה.

 

טיפ ליולדת: מומלץ להתנסות במנשא לתינוק לפני הרכישה.
חשוב לקבל הדרכה מקצועית אודות מנשא לתינוק לשימוש נכון במנשא.
כדאי לזכור שלכל גיל מתאימות תנוחות נשיאה שונות ויש להשתמש במנשא המתאים לתנוחה הרצויה.


ניתן להשיג את מנשא יאמו לופקס ומנשא לופי, מבית לופי גרופ, במרכז טיפות!
 


לדף הבית בתחום תינוקות ופעוטות

מאמרים וכתבות נוספים בתחום:
      

תינוקות שחיית תינוקות