מאמרים
 וכתבות
 טיפות

שחיית תינוקות בחורף

ע"פ התפיסה הרווחת בקרב הורים רבים, רוב קורסי השחייה נפתחים בזמן פתיחת עונת הרחצה, קרי בקיץ, ומסתיימים בסופה. במרכז טיפות אנו ממליצים לכם ההורים להביא את הילדים ללמוד שחייה דווקא בחורף, על מנת שבקיץ כבר יידעו לשחות וינצלו את עונת הרחצה במלואה.
                     
באשר לשחיית תינוקות, הורים רבים נוטים לחשוב שכדאי לחכות לתחילת הפעילות באביב או בקיץ, או לעשותהפסקה בימי החורף. בארצות הקור העז, בהן הטמפרטורות בחוץ יורדות הרבה מתחת לאפס ממשיכים בשחייה ובפעילות גופנית בבריכות גם בחורף.
הדבר המרתיע את רוב ההורים הוא חשש מפני מחלות, אך מחלות החורף אצל ילדים ו/או מבוגרים אינן קשורות לשחייה בבריכה, כמו גם בקיץ, אלא לתחזוקת הבריכה: לחיטוי ולסינון המים. בטיפות, המים וחלל הבריכה מחוממים בטמפרטורה המומלצת, אוורור החלל טוב והתחושה מרגיעה ונעימה.
עובדה היא שאנשים חולים בחורף גם ללא כל קשר לשחייה בבריכה, נהפוך הוא ידוע שאנשים המקיימים פעילות גופנית, ובמיוחד שחייה, נוטים לחלות פחות.

לשחיית תינוקות בחורף יתרונות רבים:
1.      חם במים , קר בחוץ. בימים הקרים חום המים מרגיע את הגוף.
בחורף, יש נטייה להתכווצות השרירים, כתוצאה מהקור. מכיוון ששחיית פעוטות מתבצעת במים המחוממים השרירים רפויים ונינוחים ומתאפשרת עבודה נוחה ויעילה יותר על מערכת השלד והשרירים.בנוסף, החימום והלחות בחלל הבריכה, הופכים את המתחם ל"מכשיר אדים" אחד גדול, ולכן מקלים על מערכת הנשימה - פותחים את דרכי הנשימה, ומנקים אותה מליחה ומנזלת.
2.      בתקופת החורף הורים נוטים להלביש את התינוקות בשכבות בגדים רבות ואף לעטוף אותם בכבדות, דברהמסרבל את תנועת התינוק וזרימה תקינה של מחזור הדם. הסרת הבגדים בבריכה המחוממת והפעלת התינוק בחופשיות במים תורמים רבות להגדלת טווחי התנועה של המפרקים וזרימת הדם והאנרגיה. החוג מהווה הזדמנות להפשיט אותם, הם ייהנו מהאפשרות להניע את גופם בחופשיות, ישפריצו לכל הכיוונים, ויחוו את המים במלא עוצמתם.
3.      יתרונות השחייה בעבור תינוקות ופעוטות בקיץ תקפים גם בחורף: היכולת לתנועתיות מורכבת, רכישת ביטחון עצמי, חיזוק הקשר בין ההורה לילד, תחושה של הקלה במים, ויכולת לבטא רגשות באמצעות השחייה. ומכיוון שבחורף אין הרבה אפשרויות לבלות מחוץ לבית עם התינוק, הרי שחוג שחיית תינוקות הוא בבחינת פתרון מצוין.
                     
כללים מומלצים לשמירה על הבריאות לבאים אל הבריכה בחורף:
על-מנת ליהנות משחייה בתקופת החורף עליכם כהורים להקפיד על יציאה בלבוש חם ממתחם הבריכה, לאחר הפעילות – מעיל או סוודר, כובע, גרביים עבות ושמיכה לשמירה על חום הגוף – גם אם נראה שלא כל-כך קר. תינוקות או הורים, החולים או חשים ברע יישארו בבית על מנת שלא ידביקו ילדים אחרים, ואנו נשמח לראותם שוב במים בריאים ורעננים.
לנוחיותכם, במרכז טיפות מלתחות עם תאי הלבשה מחוממים ושידות החתלה מרווחות.

 
 מבצע מיוחד לרוכשים מנוי חורף 
 
לקוחות ממליצים – שחיית תינוקות בחורף
                         
שמי יהודית  ואני אמא ל-4 ילדים, כל ארבעת ילדי השתתפו בחוגי שחייה.
חוג שחייה, בהיותו חוג נותן עוד מסגרת לילדים, הוא מאופיין בהמשכיות לאורך השנה, בעקביות.
מזה כשנה אני משתתפת עם בתי הקטנה, נעמה, בחוג שחיית תינוקות במרכז טיפות.
לדעתי בחורף, ישנו יתרון גדול ליציאה מן הבית "ולשבירת השגרה", כי כמה אפשר להיות בין ארבע קירות. בנוסף, החורף מאופיין בלבוש רב שכבות, דבר שהילדים שלי מאוד לא אוהבים, ובצדק, זה מגביל ומסורבל. בבריכה יש להם את ההזדמנות להיות בלי הבגדים לחצי שעה של פעילות מדהימה. הזדמנות שהם מנצלים היטב.  
 
רבות מחברותי נמנעות מלצאת עם הילדים מהבית בחורף. אני רואה בכך הזדמנות, חוג השחייה מתקיים בבריכה מחוממת ומאפשר פעילות גופנית, ושוב, נותן מסגרת בה אני יוצאת מהבית עם ילדיי לזמן איכות יחד. העיקר מבחינתי הוא זמן האיכות עם נעמה, ידוע ששחיית תינוקות מחזקת את הקשר בין ההורה לילד, לכן מבחינתי ישנה חשיבות להמשכיות החוג לאורך כל השנה, לא משנה כמה קר בחוץ...

                                                                        יהודית מסוארי

 

לצפייה בוידאו שחיית תינוקות

לדף הבית בתחום תינוקות ופעוטות

מאמרים וכתבות נוספים בתחום:
      

מס פקס תינוקות מידע משפטי עורך דין מסחרי עו"ד דיני משפחה עורך דין סכסוך משפחתי עורך דין דיני ירושה עורך דין משפט מנהלי עורך דין זכויות יוצרים עורך דין לשון הרע עורך דין מקרקעין הגשת עתירה מנהלית עורך דין עתירה לבג"ץ צימר צימר
אמירים צימר שחיית תינוקות