מאמרים
 וכתבות
 טיפות

איך לבחור חגורה לפי מבנה גופך

כמה פעמים פתחת את הארון ואמרת לעצמך "אין לי מה ללבוש"?
כמה פעמים יצאת מהבית עם תחושה שהלבוש שלך לא ממש מתאים לאירוע אליו הגעת?

 

הרושם הראשוני, חשוב מאוד בחיים ונקבע בשניות הראשונות של המפגש, לפי נתונים פיזיים, שפת גוף ולבוש. את הקריטריונים המולדים קשה לשנות, אך את הלבוש אפשר לשדרג בעזרת הכוונה נכונה ובהתאם לרושם אותו את רוצה להשאיר.
שימוש נכון באביזרי אופנה יכול לשדרג את המראה שלך, להדגיש את היפה ולטשטש את הפחות.

 

חגורות הם מצרך מאוד אופנתי בתקופה האחרונה , חגורה יכולה לשדרג את מראה שלך ללא היכר. להוסיף חגורה על שמלה, עליון בלי שרוולים או סתם חולצה יכול להפוך את המראה שלך למאוד אופנתי ובהחלט יכול להחמיא לגופך. מאידך, שימוש לא נכון בחגורות יכול להראות זוועה!

 

לכן הנה לך כמה עצות שימושיות בבחירת החגורה הנכונה :

 

חגורה חייבת להתאים למבנה הגוף.

בבואך לקנות חגורה כדאי להשקיע זמן, לשחק עם מיקום חגורה ולראות את האפקטים השונים שאת מקבלת, האם החגורה מצרה או מרחיבה את הצללית שלך.

חשוב שתתייחסי גם ל גודל האבזם, הסוג והצורה.
חגורה אחת יכולה לגרום לך להראות רזה בעוד שחגורה אחרת תעשה אותך שמנה וגוצית.   

אל תתייאשי, עם קצת התמדה ומדידות את תמצאי את החגורה שתתאים לסטייל ולמבנה שלך.

 

בטן שמנה

לנשים בעלות בטן שמנמנה, כזאת עגולה ומלאה בדיוק באמצע הגוף (כמו שלי!), או לחילופין, נשים לאחר לידה - אתן לא צריכות לפחד מחגורות, להיפך, אם תלבשי חגורה נכון על גופך, את יכולה להראות רזה יותר ולנסות ליצור צללית דמוית שעון חול.

·         תתפלאי אבל, חגורה רחבה סביב המותן בהחלט יכולה להצר היקפים. אמנם זוהי המלצה קצת בעייתית, מכיוון שאת יכולה ללבוש משהו שלא מתאים לחגורה רחבה ולהראות כמו היפופוטם, אז זהירות!
אם את לובשת חולצה רחבה והחגורה מצרה אותה במותניים (בדומה לספרה 8) זה נותן אשליה של מותן צרה.

·         בכדי לא להראות מתאמצת מדי וסובלת, שימי לב שאת לא חוגרת את החגורה הדוק מידי ויוצרת מצב בו כל השומנים בורחים מכל הצדדים, אלא אם כן את לובשת חולצה או ז'קט גדולים מאוד שלא יושבים על הגוף ואז את מסתירה את החלקים הבעייתיים.

·         חגורה כהה מצרה יותר, לכן מומלץ לקנות חגורה כהה מעור הפוך.

·         גם אם חוגרים את החגורה על הירכיים אפשר להסוות את הבטן.
לבשי חלק עליון רחב, חגרי את החגורה ומשכי את החולצה כמה סנטימטרים החוצה.

·         אפשר לחגור את החגורה מתחת לקו החזה , מראה שהולך עם טוניקות ושמלות, אך היזהרי ושימי לב שאת לא נראית בהריון, אל תהדקי את החגורה חזר בכדי שהחולצה לא תתיישב על הבטן .

אם החלטת ללכת עם החגורה מתחת לחזה ועברת את מחסום הבטן הסתובבי ושימי לב איך נראה החלק האחורי, שכן חגורה מתחת לקו החזה יכולה להגדיל את התחת...

 

 

חגורות לנמוכות

בחורות נמוכות רוצות להתוות לעצמן מראה ארוך יותר.

לכן, אתן צריכות לבחור חגורה בצבע של מה שאתן לובשות מכיוון שברגע שמוסיפים עוד צבע זה חותך את הגוף, ולכן חותך את המראה באמצע ומנמיך. זוהי גם הדרך להראות רזה יותר במיוחד כשחוגרים חגורה סביב המותן בצבע החולצה.

 

חגורות למבנה 8 או למבנה מלבני

אם את בת מזל ויש לך גזרה פרופורציונאלית, או אם לא, וחסרה לך מותן ואת בעלת מבנה מלבני, אזי חגורות רחבות יראו עלייך נהדר! חגורה רחבה תשדרג את המראה שלך יותר מכל חגורה אחרת.

 

בחורות רזות

לבחורות רזות לא מתאימה חגורה רחבה, לכן אני ממליצה ללכת עם חגורות בעובי בינוני או עם חגורות דקות, שישמרו על פרופורציות הגוף שלכן, חגורות כאלה מתאימות למכנס מחויט או בכדי להרים ז'קטים או קרדיגן .

 

ניתן להזמין בטיפות הרצאות בנושא סטיילינג למסיבות רווקת, ימי גיבוש לעובדים ולימי כייף.

בסדנא תוכלו ללמוד איך להפיק את המרב ממה שיש לכל אחת מכן בארון,

תרכשו כלים בסיסיים בחוקי הסטיילינג, כך שבסוף הסדנא כל אחת תוכל לדעת על פי מבנה גופה, מהם הגזרות הנכונות עבורה ומהם הצבעים המחמיאים לה.

 

 

איילת פסטרנק – סטיילינג וייעוץ תדמית 
www.ayeletStyle.co.il


לדף הבית בתחום יותר

מאמרים וכתבות נוספים בתחום:
      

תינוקות שחיית תינוקות