מאמרים
 וכתבות
 טיפות

הרחקת יתושים...וכמה שיותר רחוק

האביב היא עונה מצוינת לטיולים, מזג האוויר מזמן טיולי טבע נפלאים, ללא הסכנות הטמונות בטיולים דומים בעונת הקיץ החמה.

העוקץ היחיד הוא יתושים וחרקים למיניהם שהאביב והקיץ הם עונות הרבייה שלהם.

הצטיידות בתכשירים דוחי יתושים היא הכרח, אך בדר"כ הריחות שלהם דוחים לא רק יתושים אלא גם את כל הסובבים...

 

פתרון יעיל הוא שימוש בשמנים אתריים בעלי ניחוח לימוני בהם – לימון, למון-גראס, ציטרונלה, הדרים וברוש. אלה הם שמני חובה לכל מטייל, היעילים בהרחקת יתושים הן בטפטוף מסביב לאוהל או לרשתות (אם התפנקתם ולקחתם צימר) והן במריחה על הגוף, כאשר מהולים בשמן שקדים.

יעילות השמנים מקורה בעובדה שהלימון פוגע במערכת הרבייה של נקבת היתוש. נקבת היתוש עוקצת בני אדם ובעלי חיים לאחר ההזדווגות, על מנת להשיג את החלבון הדרוש לה ליצירת והבשלת ביציה, וכאשר מערכת הרבייה שלה נפגעת אין לה צורך לעקוץ יותר.   

 

שמן הלמון גראס הוא אחד מהשמנים הנפוצים בארומתרפיה המודרנית. ניחוחו הוא לימוני עשבוני ומתוק, ומעבר לשימוש כדוחה יתושים, יש לו לשמן הלמון גראס שימושים רבים נוספים – הוא מסייע בהתחדשות תאי עור, בהנעת נוזלים בגוף, מטהר את הגוף ותומך במערכת העיכול.

 

מקור השמן בהודו, אינדונזיה וארצות הברית והוא מופק בתהליך של זיקוק בקיטור מהעלים הטריים או מן העלים היבשים, ניתן לזהות את ההבדל על ידי הרחה או בגוון הצבע, הטרי בהיר יותר מן היבש והניחוח שלו עשבוני מתקתק עם סיומת גבוה, לעומת השמן מהצמח היבש אשר צבעו עמוק וכהה יותר עם ניחוח עשבוני עמוק עם סיומת מתוקה.

לשמן הלמון גראס אפקט מובהק נוגד פטריות מקומיות, הוא מקל על הראייה במצבי מיגרנות. ניחוח של שמן הלמונגראס מגביר מודעות עצמית וערנות כללית של הגוף, מעניק זריקת עידוד למערכת העצבים הפראסימפטטית, בעיסוי מקומי מתאים השמן לקרע ברצועה, חיזוק מערכת כל הדם, בצקות, צלוליטיס, לטיפול בכאבים והורדת חום, ואף מתאים להרחה אחרי טיסות ובמצבי "ג'ט לאג" (יעפת).
ברפואה ההודית, נחשב לאחד השמנים החשובים ביותר, ומשמש להורדת חום ולטיפול במחלות מדבקות.

כאמור, שמן הלמון גראס (עשב הלימון), כמו גם כל השמנים בעלי ניחוח הלימון (לימון, ציטרונלה, ברוש) מצוין להרחקת פרעושים וחרקים אחרים מסביבת הבית.

מכיוון ששמן הלמון-גראס הינו פטוטוקסי הוא לא מומלץ לסובלים מרגישות ואסור לשימוש בזמן ההריון.


לדף הבית בתחום יותר

מאמרים וכתבות נוספים בתחום:
      

תינוקות שחיית תינוקות