מאמרים
 וכתבות
 טיפות

שמנים אתריים - סגולות היסמין - לבידו

שמן אתרי הוא הניחוח של הצמח. לכל צמח יש את הניחוח האופייני לו, בהתאם לחומר הדומיננטי המרכיב אותו. השמן מורכב מעשרות עד מאות חומרים שונים, הנמצאים בחלקים שונים בצמח, בשורשים, דרך הגבעול, הפרחים והפירות.
התועלת של השמן משמעותית ביותר לגוף האדם, אך לא פחות מכך, עבור הצמח עצמו. למעשה השמן האתרי מיוצר עבור טובתו של הצמח ולהמשך קיומו. תפקידיו העיקריים של השמן האתרי בצמח הם למשוך או לדחות חרקים ומעופפים ולהגן על הצמח.
לשמנים אתריים, יש יכולת טיפולית מוכחת עבור גוף האדם. בעבר, הפקת השמן נעשתה בעיקר לטובת בישום וטיפוח הגוף. ניחוח הצמחים, היה ידוע כבר אז, בהשפעתו על תחושות ורגשות כמעורר תשוקה, מרגיע, ולטיפוח העור והיופי. במשך השנים התגלו תכונות המרפא של השמנים האתריים. כך הלכו ותפסו השמנים הריחניים את מקומם החשוב ברפואת הצמחים, במוצרים רפואיים וכמובן בארומתרפיה, היא תורת הריפוי בעזרת שמנים ריחניים.
 
כיום, לשמנים אתריים מגוון רחב של שימושים, כמו: חיטוי, טיפול בדלקות, הרג חיידקים, בקטריות ופטריות, הרס תאים סרטניים, שיכוך כאב, גירוי ועידוד מערכות שונות בגוף, אגירת מים, חיזוק ממברנות התאים, נוגדי עוויתות, מרפים שריר חלק, מכווצים, מאזנים פעילות הורמונאלית, שימוש בחקלאות אורגנית ועוד.
אחת לחודש נלמד על סוג חדש של שמן אתרי, סגולותיו ושימושיו בארומתרפיה המודרנית.
 
יסמין אבסולוט                                                                  
מקור - הודו, מצרים
שיטת הפקה - מיצוי בסולבנט
חלק הצמח - פרחים

ניחוח היסמין מוכר לרבים מאתנו. את השמן מפיקים מכ- 4 מיליון פרחים טריים הנקטפים לפני עלות השחר. ניחוח הפרח מאופיין בפלוראליות עמוקה ועשירה עם מתיקות בעלת נוכחות אופייניות וחמימה. ישנו זן נוסף הנקרא
Sambac Vericty והוא קליל יותר בריחו.
השמן מרוכז מאוד ולכן גם כמות קטנה, משפיעה מאד. לשמן תכונות ריפוי מופלאות לעור והוא ישמש במוצרי קוסמטיקה לעור מבוגר בעיקר למניעת התבלות העור בטרם עת, לחידוש תאי עור ולהענקת רעננות לעור עייף.
 
השימושים בארומתרפיה המודרנית :
משמש לטיפול במצבי פוסטראומה- נוגד דיכאון (אפשר לשלב עם נרולי), מומלץ גם לאחר לידה להחזרת הכוחות לגוף, מגביר תנובת חלב, בזמן הלידה מומלץ לטפטף מספר טיפות במבער בחלל החדר.
בגלל איכות המרגיעה ומחזקת שמן היסמין הינו השמן הנבחר לטיפול בבעיות מין אצל גברים ונשים, אימפוטנציה, שפיכה מוקדמת וקרירות מינית. מגביר בטחון עצמי.
מתערבב היטב עם: ברגמוט, רוז, תפוז, סנדלווד, ילנג ילנג, מרווה, מליסה, עשב לימון, חי עד, גרניום ולבונה.
                           
בחרנו להמליץ לכם על קרם לילה רימונים של חברת Lavido, המכיל את שמן היסמין.
חברת Lavido Cosmetics ממושב נהלל בעמק יזרעאל, מפתחת, מייצרת ומשווקת מוצרי טיפוח טבעיים משמנים טהורים ומצמחי מרפא. מוצרי הטיפוח והבריאות של החברה עשויים מרכיבים טבעיים, מתוך מטרה לייצר מוצרי טיפוח עם הניחוח האמיתי של צמחי השדה, ושמירה על תכונות המרפא הטבעיות שלהם.
ניתן להשיג את מוצרי חברת Lavido בטיפות.

אנו ממליצים בחום לבקר במרכז המבקרים ובחנות המפעל של Lavido, בלב שדות נהלל, שם תוכלו להריח, לחוש, ולחוות את הטבע במלוא עוצמתו, וליהנות ממגוון רחב של פעילויות ומוצרים. 


*המאמרים הנכתבים באתר זה הם למידע , ואינם מהווים כל טענה רפואית או תחליף להתייעצות וטיפול מקצועי מתאים

רפואה משלימה

לדף הבית בתחום יותר

מאמרים וכתבות נוספים בתחום:
      

תינוקות שחיית תינוקות