טיפות
לסבים וסבתות  
טיפות סבים וסבתות

הידרותרפיה - הידרו תרפיה - למבוגרים

הידרותרפיה הינו טיפול הנשען על יסודות הפיזיותרפיה ומתבצע במים.
הידרותרפיה יכולה להתקיים כחלק מתוכנית טיפול / שיקום כוללת מתחומים אחרים או כיחידת טיפול עצמאית, ע"פ צורכי המטופל ונסיבות המקרה.


הצלחת ההידרותרפיה בעידן המודרני, היא בעצם שיחזור ושיכלול הצלחת שיטות טיפול עתיקות יומין מתקופת מצרים העתיקה, יוון ורומי.

 

הידרותרפיה ושחייה שיקומית מודרנית התפתחה מאד במהלך המאה ה – 20, עם פיתוחן של טכניקות טיפול חדשות מאורגנות ומובנות. עדיין נוספות מידי כמה שנים טכניקות חדשות.

טיפול הידרותרפי במרכז טיפות מתבצע בבריכה טיפולית מחוממת ומקורה בכל ימות השנה, חום המים נע בין 32 – 35 תלוי בעונה ובצורך הטיפולי.

בטיפול הידרותרפיה המים החמימים מפחיתים כאב, מאפשרים טווחי תנועה גדולים, עוטפים את הגוף מגנים עליו מפני נפילה או היתפסות שרירים ובכך מאפשרים לטפל ביעילות מרבית ולבצע תנועות אשר לא מתאפשרות ביבשה.

הוכח כי הידרותרפיה - הפעילות במים תורמת רבות לשיפור כושר הריכוז והקשב ובשנים האחרונות הפכו שכיחים ביותר לטיפול בבעיות קשב וריכוז ובשיפור הפעילות הקוגניטיבית .

הטיפול הינו טיפול פרטני – אחד על אחד ומתבצע על ידי הידרותרפיסט מומחה.                         
כל מטופל אשר מתקבל בטיפות מקבל מטפל אישי, אשר מראיין ולומד את צרכיו וציפיותיו של המטופל ובונה לו תוכנית טיפולית אישית וייחודית לצרכי המטופל למטרות המוגדרות ביחד עם המטופל, אחת לתקופה ישנה פגישת הערכה בה נבדקות המטרות אופן השגתן  ונכתבת תוכנית להמשך הטיפול.

הידרותרפיה מנצלת את תכונות המים וחומם, ומאפשרת התאמת טיפול אישי לצורכי כל מטופל.
הידרותרפיה מתאימה ויעילה למגוון רחב של מצבים גופניים ונפשיים.

"כבר שנים שאני סובלת מכאבי גב קשים אשר מקשים על הפעילות היומיומית שלי ומכאן על איכות חיי העניין הפך לבלתי נסבל... במהלך השנים ניסיתי הרבה טיפולים קונבנציונליים ולא קונבנציונליים אך ללא הצלחה... גופי הלך והתאבן ותנועות מסוימות הפכו בלתי אפשריות עבורי... שמעתי על טיפות בחורף שעבר מכלתי הלכתי להתנסות (הייתי מאוד סקפטית) והופתעתי לטובה! המים החמים הקלו על הכאבים ואפשרו לי להרגיש בטוחה עם הזמן הגוף התרכך התנועה הפכה קלה יותר המטפלת המדהימה ליוותה ומלווה אותי עדיין והפכה את החיים שלי לטובים יותר אני ממליצה לכל אחד ואחת מכם לא להתייאש ולנסות את המים החמים לי זה עוזר אני בטוחה שגם לכם"

טיפול הידרותרפיה הוכח כמטפל הצלחה רבה בבעיות אורטופדיות:
כאבי גב, פריצות דיסק, בלט, כאבי גב תחתון, כאבים בצוואר, כאבי פרקים, כאבי ברכיים, קריעת רצועות/ גידים, פריקת כתף, כתף קפואה, פלטפוס ובעיות קרסוליים ונקעים חוזרים ועוד

טיפול הידרותרפיה מומלץ על ידי מומחים במקרים של:
אוסתאופרוזיס, ארטריטיס, פיברומיאלגיה (
FMS), פרקינסון, טרשת נפוצה (MS), אירוע מוחי (C.V.A.), תסמונת רט  ועוד
 

יתרונות נוספים של הידרותרפיה:
שיפור תפקודי ריאה - נשימה, שיפור כושר - סיבולת לב ריאה,  הפחתת בצקות,  הקלה בביצוע תנועות חיזוק שרירים, הפגת כאב והפחתת ספסטיות, שיפור שיווי משקל,  לימוד מחדש של פעולות מוטוריות, שיפור תקשורת וריכוז, הרפיה ושיפור ההרגשה הכללית.

 
זכאות לקבל החזר מקופת החולים, כפוף לאישור הקופה.  
משך מפגש כ – 30 דקות

סדרת טיפולים:  מינימום 4 – לפי הצורךלצפייה בשעות הפעילות   ליצירת קשר